Home page Třídy FB Tisk Mapa webu
Kontakty
Základní škola Dubí 1, založena 1852
Z nejnovějších aktualit
na našem webu:

Novinka z: 7.1.2019
Přijmeme kuchařku

Svátek: včera: Ilona
dnes: Běla
zítra: Slavomír

Pondělí, 21.01.19 -

Pro rodiče

Nepřehlédněte:

Realizujeme Šablony II - projekt Moderní škola ZŠ

Šablony II

! ! ! ZMĚNA STRAVNÉHO V ŠKOLNÍ JÍDELNĚ! ! !

Vážení rodiče, vážení strávníci, vzhledem k růstu cen potravin a energií se od 01. 01. 2019 zvyšuje stravné. (viz sekce ŠKOLNÍ JÍDELNA)

Od 10. 1. 2019 vaří školní jídelna z personálních důvodů pouze JEDNO JÍDLO DENNĚ. Věříme, že od února se vrátíme k běžnému provozu.

NABÍDKA PRACOVNÍCH MÍST

!!! PŘIJMEME KUCHAŘKU DO ŠKOLNÍ JÍDELNY !!!

Učitel 1. stupně: zájemci a zájemkyně o tuto pozici se mohou hlásit vedení školy.

Home page > Pro rodiče

Pro rodiče

Novinka z: 12.5.2016

Workshop v Possendorf

Rozvíjíme přátelství

Česko – německý žákovský workshop. Již čtvrtý ročník, poprvé v partnerské škole v Possendorf. Krásný květnový den, natěšení žáci obou škol. Po krátkém, srdečném přivítání jsme se po smíšených skupinkách rozešli do jednotlivých dílen, kde jsme vyráběli lampičky, malovali parafrázi obrazu Paula Klee, vystřihovali z kartónu výzdobu do oken, nebo se společně učili v jazykovém koutku. Atmosféra na jednotlivých stanovištích byla výborná – přece jen ZŠ Dubí 1 a školy z Bannewitz a Possendorf intenzivně spolupracují pět let, takže partnerské vztahy jsou již dávno navázány. Dětem vůbec nevadila jazyková bariéra, našly společný jazyk v angličtině, kterou zvládají na podobné úrovni. Pro pedagogy, kteří žáky doprovázeli, byla návštěva také přínosná: vybavení tříd a speciálních učeben v nově zrekonstruované budově školy, organizace výuky, práce pedagogického i správního personálu – to vše je pro nás velmi inspirativní, částečně přenosné do naší školy. Po práci následoval dobrý oběd v místní školní jídelně. Někteří si užili pravý Eintopf, jiní dali přednost vyzkoušeným pokrmům. I kulinářské zážitky patří ke kulturnímu a společenskému poznávání našich sousedů, pro některé z nás je to i vrchol dne. Při loučení jsme si znovu uvědomili, že jen podobná pravidelná setkávání a opravdu živá spolupráce pomáhá prolamovat bariéry mezi lidmi různých států a národností. Již teď se moc těšíme na další akci našeho kalendáře česko-německého přátelství, společný týdenní cykloturistický kurz, na který jedeme na přelomu května a června.

Jan Holub

Fotogalerie:

Nejen výukou a školními dny živ je žák. Abychom věděli, kdy do školy, a kdy užívat zaslouženého volna, je zde sekce organizace školního roku. A aby přehled o čase, který váš školák tráví učením, byl co nejlepší, podívejte se na detailní rozvrhy jednotlivých tříd.

Výchovný poradce je tu nejen pro žáky, ale i pro rodiče. Nebojte se naše výchovné poradce kontaktovat, nejlépe v jejich konzultačních hodinách. Rádi vám s vašimi problémy pomohou.

Tradičně nabízíme pro naše žáky v jejich volném čase vyžití formou zájmových kroužků. Široká nabídka těchto volnočasových aktivit jistě uspokojí všestranné potřeby vašich dětí. Podívejte se, vyberte si, přihlaste se, choďte.


Základní škola Dubí 1, Školní náměstí 177, 417 01 Dubí 1

417 717 999 (Školní nám. 177), 727 857 895 (ředitel školy), 606 593 676 (zástupkyně ředitele), 417 717 998 (školní jídelna), 417 717 997 (Tovární 364), 417 717 996 (Pozorka), zsdubi1@seznam.cz Datová schránka: e e x n k z q